Ekonomi Konseyi

Apple’ dan beklenen Air Tag nihayet görücüye çıktı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, salgın sebebiyle bu yıl ki lansmanı online olarak gerçekleştirdi. CEO Tim Cook'un konuşması ile başlayan lansmanda, şirketin birbiri ardında yeni ürünleri sahneye çıktı.

17

ABD merkezli teknoloji devi Apple, düzenlediği lansman ile yeni cihazlarını görücüye çıkardı. Birbiri ardına yeni ürünlerin tanıtıldığı lansmanda, meraklanan beklenen AirTag de sahneye çıktı. Find My uygulaması ile uyumlu bir şekilde çalışacak olan AirTag, önemli nesnelerin kaybolmasını önleyecek.

MOR RENK EKLENDİ

Şirket, 18 yaşından büyük herkesin kullanımına açılacak Apple Card’ı ve Apple Podcasts’i tanıtarak başladı. Apple Podcasts önümüzdeki aydan itibaren 170 ülke ve bölgeye açılacak olup servis kullanıcılarına reklamsız hizmet sunacak. Lansmanın tanıtılan diğer ürünleri yeni iPhone 12 ve iPhone 12 Mini için gelen yeni renkleri oldu. Şirket bu kapsamda bu modellere mor rengi de eklediğini kaydetti.

Apple_airtag-accessories-bag-042021_big_carousel.jpg.large_-750x430.jpg" alt="" width="750" height="430" />

 

MERAKLA BEKLENEN ÜRÜN TANITILDI

Lansmanda tanıtılan ve herkesin merakla beklediği diğer ürün Apple AirTags ise kısa mesafe geniş bant kablosuz bağlantı üzerinden değerli eşyaları takip etmeyi sağlayan bir cihaz. Lansmada görücüye çıkan bu ürünün ABD fiyatı 29 dolar olarak belirlendi. 4’lü paketin fiyatı ise 99 dolar olurken AirTags’in 30 Nisan itibariyle satışa sunulacağı bildirildi.

You will never change your life until you change something you do daily. The secret of your success is found in your daily routine.

Darren Hardy American Author

YENİ TELEVİZYON DA TANITILDI

Küçük cihazların yanı sıra büyük cihazların da tanıtıldığı lansmanda, Apple TV 4K ve yeni Apple TV kumandası da görücüye çıktı. Ürünün 32 GB’lık versiyonu 179 dolar, 64 GB versiyonu ise 199 dolar fiyat etiketi ile raflardaki yerini alacak.
YENİ İMAC’LERİN KAMERASI BUGÜNE KADAR Kİ EN İYİSİ

Lansmanın en büyük sürprizlerinden birisi de yeni iMAc oldu. M1 ile gelen ürün ultra ince yapısı ile dikkat çekiyor. Cihaz 2thunderbolt ve 2 USB-C’ye ev sahipliği yapıyor. 7 renk seçeneği ile gelen cihaz 24 inç ekrana ev sahipliği yapıyor. Yeni iMac, Apple’ın deyişi ile ‘Bugüne kadar bir Mac’e koyduğumuz en iyi kamera’ olan FaceTime HD kameraya da sahip.
KEYNOTE’A ZOOM DA EKLENDİ

Öte yandan Apple keynote’a son dönemin popüler uygulaması Zoom’u da eklediğini duyurdu. Cihazın 21.5 inç modellere kıyasla yüzde 50 daha hızlı olduğu açıklandı. Apple yeni iPad’de de M1’e yer verdi. Cihazın PS5 ve Xbox kontrolcüleri ile çalışabildiği ve bir önceki modelden yüzde 50 daha hızlı olduğu açıklandı. iPad Pro’nun Thunderbolt ve USB4’ü desteklediği açıklandı. Cihaz ayrıca 5G’ye de ev sahipliği yapıyor.

How you can use this for language learning?

  • Get a set of flashcards for memorizing vocabulary or grammar.
  • Master the hard pinch to activate your body’s threat response.
  • Review a category of flash cards. Don’t pinch yourself at this stage.
  • Review the same category, now adding the pinch for each vocabulary word.
  • Spend some time studying the card before moving to the next one.

For kids who love robotics, this toy is indeed a treat. It comes with 978 bricks made from a mechanical transmission structure to ensure effective movement and action. It can be remotely controlled by the Mi Robot Builder app via Bluetooth. By simply dragging and dropping complex command codes to the robot from the connected smartphone, kids can command the robot in three different control settings joystick, gyroscope and route control and can also create their own set of instructions for the robot to follow.

Over the decades, smart toys have grown from a niche industry to a profitable business. According to UK-based analyst firm Juniper Research, annual smart toy sales across the globe are expected to grow to $11.3 billion by 2020. Today, toy stores not only have an array of classic board games and stuffed animals but also internet connected devices, smart racing cars and drones, smart building blocks, and even robots that teach kids how to code. We saw an opportunity to combine education and play with our Mi Robot Builder, a building and coding robotic.

The high-power motor, in addition to a built-in photoelectric encoder, allows the robot to have accurate speed and direction. As a result, if motor stalling occurs, a protection mode is automatically triggered to prevent the motor from overstraining. Mi Robot Builder inspires kids to be creative thinkers and builders. It is our hope that this early introduction to technology and problem-solving will allow kids to find a passion for science and technology at an early age, allowing them to realize that the power to create is within them.

Leave A Reply

Your email address will not be published.